2010-ben érettségiztem a szegedi SZTE Gyakorló Gimnáziumban (korábban: SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium), biológia-fizika-kémia szakosként már a kezdetektől az orvosi pálya érdekelt.
2016-os évben végeztem a Szegedi Orvostudományi Egyetemen, azóta az SZTE Belgyógyászati Klinikán dolgozom belgyógyász szakorvosként. Belépéskor jelentkeztem a Diabetes Munkacsoportba, Prof.Dr. Várkonyi Tamás egyetemi tanár témavezetésével végzem tudományos tevékenységemet. A klinikai kutató munkám célkitűzése a diabeteses neuropathia etiológiájának és klinikai megjelenési formáinak tanulmányozása, kardiológiai, nephrológiai és szemészeti vonatkozásban. Fiatal, tünetmentes 1-es típusú diabéteszes betegek idegrendszeri, nephrológiai, szemészeti és kardiális szövődményeinek, statusának részletes jellemzése és 10 éves követése. 2018-óta Magyar Diabetes Társaság tagja vagyok, valamint az MDT kongresszusain előadások és poszterek első- és társszerzőjeként vettem/veszek részt. 2019, 2020, ill. 2021 tavaszán elnyertem az MDT pályázatát a kongresszusokon történő részvétel támogatására, ahol előadásokat tartottam a fent említett témában. További tapasztalatszerzés céljából 2017 óta az SZTE Sürgősségi Betegellátó Önellátó Osztályon dolgozom másodállásban, illetve 2017 és 2021 között városi központi ügyeletet láttam el harmadállásban. 2021 őszén tettem belgyógyász szakvizsgát, majd 2023.01.01-én kezdtem a ráépített kardiológia szakképzést. Fő érdeklődési területeim a transthoracalis echocardiographia (hagyományos szívultrahang), illetve a holisztikus “kardiabetológiai” szemlélet.
2023. óta az Újszeged Egészségközpontban belgyógyász szakorvosként dolgozom.
A konzultáció során részletes anamnézis felvétel/kikérdezés történik a szubjektív panaszokról, az objektív tünetekről, a kórelőzményről, a családi háttérről, a gyógyszerekről, az allergiákról, az életvitelről, az egészségét befolyásoló szokásokról, az élvezeti szerek használatáról, a fizikai aktivitásról, az étrendről, a szociális körülményekről, a foglalkozásról, a munkakörülményekről. Amennyiben rendelkezésre áll hozott eredmény (labor, ultrahang, röntgen, egyéb képalkotók, vérnyomás napló, vércukor napló, stb), annak értékelése következik. Ezután alapos, általános fizikális vizsgálat és paraméterezés (vérnyomás, vércukor, EKG, testhőmérséklet, szaturáció) alapján dönti el, hogy milyen további diagnosztikus lépések szükségesek. A látottak alapján egy képet kap az orvos a diagnózis felállításához és a terápia indításához, szükség esetén pedig kiegészítéseket javasolhat.