A harmadik oltás előtt sokakban felmerül, hogy feltétlenül szükséges-e ismét oltakozni.
A szakmailag korrekt döntéshez a gyakran álpozitív és álnegatív eredményt adó IgG- és IgM-szintet drágán meghatározó módszer helyett immár elérhető egy budapesti laborban a tüskefehérje elleni antitest szintet pontosan meghatározó lehetőség is (ROCHE cég módszere). A tüskefehérje elleni antitest az, ami a Covid -19 vírusnak ahhoz a részéhez képes kapcsolódni, és így hatástalanítani, amivel a vírus a testünk sejtjeihez kötödik, és megbetegedést képes kiváltani. Ez a módszer 99%-os megbízhatósággal rendelkezik, így amennyiben ezen fehérje elleni antitest mennyisége határérték feletti, akkor kijelenthető, hogy az illető megfelelő immunválasszal rendelkezik az oltásnak köszönhetően. Amennyiben nem éri el a határértéket, akkor mihamarabb újra kell oltani.
A keleti oltóanyagok esetében egyre több vizsgálat igazolja hazánkban is, hogy mennél idősebb valaki, annál kevésbé esélyes a megfelelő ellenanyagszint kialakulása.
A Sinopharm esetében a Semmelweis Egyetem vizsgálatai alapján 80 év felett az esetek mintegy felében, a 60 év felettieknél az esetek mintegy harmadában nem következett be megfelelő immunválasz.
A Sputnyik oltóanyagnál is hiányoznak a tudományos bizonyítékok a hatékonyságot illetően, így elképzelhető, hogy nem is kevesen hamis illúzióban élnek, mozognak, utaznak, mert valójában semmilyen, vagy gyenge védelemmel rendelkeznek. Ezen oltóanyag esetében is azt gondolom, hogy a semminél minden oltóanyag jobb, még ha esetleg nem is tökéletes.
A Pfizer, Moderna oltóanyagoknál a Semmelweis egyetemi vizsgálatok szerint 0.5-1%-a az oltottaknak nem reagált kielégítően, így esetükben nagy eséllyel határérték feletti tüskefehérje elleni antitest mennyiség igazolódik. Hasonló eredményességet találtak az Astra és a Janssen oltóanyagainál. Ezen oltóanyagoknál a második oltás után 6-8 hónappal merül fel jelenleg a harmadik oltás, így addig nem feltétlenül szükséges ezt a vizsgálatot elvégeztetni, és felesleges költséget vállalni.
A fenti laborral kötött szerződés alapján a rendelőnkben levett vérmintát a budapesti laborba juttatjuk és az ígéret szerint maximum 4-5 napon belül akár e-mailben küldik az eredményt.
Költsége: 11.000 Ft labor díja és a szokásos 2.000 Ft a vérvétel díja
Időpont:
hétfő-szerda reggel 1/2 6-1/2 8 között
Kötelező időpontfoglalás:
Telefonszámunk: 30/440-1161
A vérvételhez szükséges beleegyezési nyilatkozat és személyes kérdőív megtalálhatóak a cikk alatt a letölthető állományokban. Kollégánktól kap egy e-mailt melyet KÖTELEZŐ KITÖLTENI ÉS VISSZAKÜLDENI! Kérjük, kövessék az e-mailben leírtakat! Akinek nincs e-mailje kollégánk a helyszínen veszi fel az adatokat, ezért kérjük gondoskodjon a letölthető állományokban közölt adatairól! AKINEK EZEK HIÁNYOSAK A LABOR NEM FOGADJA BE A KÉRÉSÜNKET! Köszönjük segítségüket és megértésüket!
Szakmailag indokolt lenne, hogy mindenkinél történjen ilyen vizsgálat a harmadik oltás előtt, hiszen a háziorvosokra bízták a döntést.
Ismereteink szerint a bizonytalanabb IgG, IgM meghatározás 16.000-20.000 Ft körüli költég, az általunk kínált lehetőség jóval kedvezőbb és szakmailag megalapozottabb, megbízhatóbb eredményt ad.
Kép forrása: koronavirus.gov.hu