Klinikánk szakorvosai, Dr. Várkonyi Tamás professzor, és Dr. Nyiraty Szabolcs Ph.D. intézetünk munkatársai Dr. Kempler Péter professzor társszerkesztőjeként részt vettek egy magas szakmai színvonalú orvosi szakkönyv szerkesztésében és írásában. A mintegy 600 oldalas kiadvány a "Neuropathiák a klinikai gyakorlatban" címmel néhány napja jelent meg és magas szakmai igényességgel ad áttekintést a különböző betegségek okozta idegbántalom valamennyi fajtájáról. A könyvet mintegy 40 szerző jegyzi, közöttük kilencen a Szegedi Tudományegyetem szakemberei. A könyv várhatóan nagy érdeklődésre tarthat számot, mivel ehhez hasonló részletességű, könnyen érthető formában megírt monográfia nem jelent még meg hazánkban a témában, sőt, nemzetközi kitekintésben is igény van rá, hiszen előkészítés alatt van az angol nyelvű verzió kiadása is.
A tartalomból:
Az orvostudományi kutatások és a klinikai tapasztalatok folyamatosan alakítják ismereteinket, megkövetelve az orvosi szakirodalom rendszeres frissítését. Ennek szellemében született meg a Neuropathiák a klinikai gyakorlatban című kötet negyedik, tartalmában és formájában is megújult kiadása. A szerzők arra törekedtek, hogy a tudományos kereteket kibővítve még átfogóbb, ugyanakkor szemléletében és szerkezetében egységes tartalmat hozzanak létre. A kötet aktualizált témái figyelembe veszik a legújabb nemzetközi irányelveket és kutatási eredményeket, az orvosi praxisban hatékonyan működő ajánlások hitelességét a szerzők tapasztalatai támasztják alá. A jelenlegi kiadás több, időszerű fejezetet tartalmaz, úgy mint: a neuropathia genetikai aspektusai, a neuropathia és a depresszió összefüggései, critical illness polyneuropathia és a gyógyszer indukálta neuropathiák. Jelentős különbség, hogy az új kiadás mintegy féltucat neves külföldi szerző munkáját is magában foglalja. A legújabb kiadvány esztétikus, letisztult megjelenésével, logikus felépítésével megkönnyíti a gyors információkeresést és a tartalom befogadását. Hangsúlyozni kell, hogy a kötet nem pótolja az orvosi gondolkodást és a gyógyszerek aktuális alkalmazási előírásainak ismeretét, valamint az egyéb hivatalos források tanulmányozását. A kezelőorvos egyéni felelőssége a betegellátás során megkérdőjelezhetetlen. E könyv célja az, hogy hasznos támpontot adjon a döntésekhez, egyszerűsítve az egyre növekvő mennyiségű szakmai információ közötti eligazodást. Őszintén reméljük, hogy ez a bővített, frissített és modernizált kiadás segítséget nyújt mindazoknak, akik a neuropathiák diagnosztikájában és kezelésében mélyebb tudásra vágynak. Köszönet illeti a szerzőket, a szerkesztőket és az elhivatott közreműködőket, valamint a kötet szponzorát, hogy értékes hozzájárulásukkal lehetővé tették e kötet megjelenését.
Mi az a Neuropathia?
A diabeteses idegkárosodás (neuropathia) a neuropathiák harmadáért felelős, így igen gyakori, hogy ez a szövődmény hívja fel a figyelmet a cukorbetegségre. Az idegkárosodás típusos tünetei közé tartozik, hogy a hőérzés, a fájdalom, a vibráció vagy a tapintás érzése csökken, vagy ki is esik. Az idegkárosodás típusos tünetei közé tartozik, hogy a hőérzés, a fájdalom, a vibráció vagy a tapintás érzése csökken, vagy ki is esik.
További információk a neuropathiáról és a neurometerről https://www.diabetescentrumszeged.hu/diabetesz-gondozas/neurometer oldalunkon találhatók!
Ezen vizsgálati módszer az országosan is nagyon ritka, magánellátásban egyedülálló módon az Újszeged Egészségközpont Diabetes Centrumban elérhető! További részletek: IDE KATTINTVA
A könyv hamarosan megvásárolható lesz!
Közzététel: 2025.03.20.